Please select a page template in page properties.

Plynový hořák PLN s ultra nízkými NOx (až 2.500 kW)

Nová generace hořáků PLN je určena všude tam, kde jsou požadovány nejnižší hodnoty emisí. PLN znamená Premix LowNOx - systém, který kombinuje předmíchání paliva s povrchovým spalováním.

Podstatnou výhodou tohoto systému spalování je, že vedle běžně prodávaných kotlů mohou být vytápěny také kotle s jednoznačně menšími rozměry spalovací komory.

Při spalování na povrchu plamence je rozhodující homogenní směs plynu se vzduchem. Z toho důvodu bylo vyvinuto zcela nové směšovací zařízení. Podstatným znakem je oddělené vedení plynu a vzduchu, obě média se spojí v plamencové trubce.

Pod tlakem připravená směs plynu se vzduchem proniká hustě pletenou ocelovou tkaninou a hoří na jejím povrchu. Takto vzniklý plamenný koberec s teplotou do 1200 °C zpomaluje termickou tvorbu NOx s hodnotami pod 30 mg/kWh. Tyto hodnoty jsou nyní reálné v rozsahu výkonu až do 2.500 kW.

Vzhledem k rozsahu regulace jsou PLN-hořáky na stejném stupni s klasickými plynovými hořáky. S elektronickým systémem sdružené regulace plyn/vzduch jsou možné rozsahy regulace 1: 7 s managerem spalování Weishaupt W-FM 50, W-FM 100 a W-FM 200.

Up