Please select a page template in page properties.

Energetický štítek pro topné systémy. Pomoc při rozhodování.

Zkontrolujte si energetickou účinnost. A porovnávejte.

Effizienzlabel Heizsysteme

Jeden štítek. Mnoho výhod.

Myšlenka

Označení topných systémů vychází ze směrnic Evropské unie - pro lepší porovnání a pomoc při orientaci mezi výrobci a výrobky. Metodika výpočtu stanovená Komisí EU poskytuje jednotný a standardizovaný postup. To spotřebiteli pomáhá při nákupu zdroje tepla.

<hr/>

Výhoda

Orientace a klasifikace je důležitá. Z tohoto důvodu splňují štítky určité standardy pro udávání energetické účinnosti. Energetickou účinnost a spotřebu topného zdroje však ovlivňují různé faktory: Na jakou teplotu se má dům vytápět? Kolik horké vody bude spotřebováno? Jedná se o podlahové vytápění? Rozhodnutí o nákupu by proto nemělo být přijímáno pouze na základě energetického štítku.

<hr/>

Štítek produktu

Každý topný systém má takzvaný štítek produktu. Na něm lze odečíst energetickou účinnost při vytápění a v případě potřeby i při přípravě teplé vody. V závislosti na topném systému jsou uvedeny i další hodnoty, jako např. hladina akustického výkonu.

<hr/>

Kompozitní štítek

Více informativní než štítek produktu je kompozitní štítek. Ten ukazuje energetickou účinnost celého topného zařízení, jako např. topného systému s regulací a zásobníkem pitné vody. Započítáno bude i další rozšíření např. o solární kolektory.

<hr/>

Štítek ErP

Štítek ErP (Energy related Products) Jednoduše vysvětleno.

Různé produktové štítky pro různé typy výrobků: např. u topných systémů s integrovaným ohřevem pitné vody se hodnotí také ohřev vody, u splitových tepelných čerpadel se měří také hluk.

Specializované společnosti pro produkty Weishaupt. Rychle hledat. Snadno najít.

Specializované společnosti pro produkty Weishaupt. Rychle hledat. Snadno najít.

Pobočky pro produkty Weishaupt. Rychle hledat. Snadno najít.

Vyberte prosím umístění.

Použít moji polohu
Back
Výsledky vyhledávání Výsledek hledání Žádné výsledky
Načítání výsledků

Najděte pobočku, která je pro Vás příslušná:

Up