Please select a page template in page properties.

Účinnost tepelných čerpadel v praxi

Všem obchodníkům, kteří by rádi informovali své koncové zákazníky o moderních tepelných čerpadlech a souvisejících úsporách, nabízí specialista na topné systémy Weishaupt zajímavou brožuru.

Jak úsporné je ve skutečnosti tepelné čerpadlo, dokládají nejlépe nezávislé testy a měření, které dokumentují probíhající provoz. Přesně takové testy a měření pro různé typy tepelných čerpadel jsou uvedeny v brožuře. Jedná se o analýzu různých referenčních objektů v praktickém dlouhodobém provozu.

Následující data jsou průběžně zaznamenávána a sledována Fraunhoferovým institutem pro solární energetické systémy (ISE):

  • vyprodukovaná tepelná energie na vytápění a ohřev vody
  • spotřeba elektrické energie tepelného čerpadla
  • měsíční a roční pracovní číslo


Díky neustálému měření lze sledovat spotřebu a hospodárnost u rodinných i vícegeneračních domů, u nových i stávajících budovách. V brožuře je představeno celkem 11 referenčních projektů s tepelnými čerpadly vzduch/voda a země/voda.

Informační brožura s názvem „Tepelná čerpadla: spolehlivost a hospodárnost“ je k dispozici ve formátu PDF v části „Servis“ na webových stránkach www.weishaupt.de. Tištěnou brožuru lze také objednat přímo u společnosti Max Weishaupt GmbH, 88475 Schwendi, info@weishaupt.de.

Up