Please select a page template in page properties.

Rekordní rok s technikou pro energetiku: společnost Weishaupt roste v roce 2018 silněji, než trh

Úspěchy s tepelnými čerpadly, s plynovou kondenzační technikou a s dalšími řešeními ve vytápění a energetice: Skupina Weishaupt zaznamenala v roce 2018 rekordní rok s tržbami 635 milionů eur. Pro posílení pozice společnosti Weishaupt do budoucnosti a pro vývoj nových hospodárných produktů bylo za posledních deset let proinvestováno přes 420 milionů eur. Na předním světovém veletrhu ISH ve Frankfurtu nad Mohanem představila od 11. do 15. března 2019 skupina Weishaupt, BauGrund Süd a Neuberger všechny své produkty a služby.

Skupina Weishaupt, nabízející systémy pro využití energií, zvýšila v roce 2018 oproti předchozímu roku svůj mezinárodní prodej o sedm procent na 635 milionů eur. Na domácím trhu v Německu byl růst dokonce více než deset procent. Společnost, založená v roce 1932, se tedy vyvíjela výrazně lépe, než je tržní průměr. Do skupiny s 3 580 zaměstnanci na celém světě patří Max Weishaupt GmbH (od tepelných čerpadel pro rodinné domy až po velké průmyslové hořáky), BauGrund Süd (vrtání pro povrchovou geotermální energii) a Neuberger automatizace budov.

Zvláště poptávaná byla kromě jiného tepelná čerpadla Weishaupt. Počet prodaných kusů v Německu se v roce 2018 ve srovnání s předchozím rokem zvýšil o 22 procent . Odráží se zde trend na trhu s topnou technikou. V roce 2017 byla tepelná čerpadla poprvé nejčastěji instalovaným zdrojem tepla v nových obytných budovách. Společnost Weishaupt vybudovala od roku 2007 široký program tepelných čerpadel pro využívání energie ze vzduchu, země a vody. K tomu přispívají kompetence společnosti BauGrund Süd pro zemní sondy a vrty pro čerpání podzemní vody pro zpřístupnění tepla ze země a z vody.

Rovněž s nárůstem prodaných kusů o dvanáct procent je oblast kondenzační techniky v roce 2018 nad průměrným růstem německého trhu.

Pozitivní ohlednutí
Šéf společnosti Dipl.-Ing. Siegfried Weishaupt pozitivně shrnul dlouhodobou podnikatelskou činnost skupiny Weishaupt: „Velmi dobrý současný vývoj je způsoben velkou kontinuitou, která za posledních deset let formovala všechny oblasti podnikání.“ Podnikatel, který v únoru 2019 oslavil své 80. narozeniny zdůrazňuje: „Max Weishaupt GmbH je se svými odbornými znalostmi v oblasti energetiky jádrem dnešní firemní skupiny. Díky integraci společnosti Neuberger v roce 1995 a společnosti BauGrund Süd v roce 2009 byly přidány důležité obchodní oblasti automatizace budov a geotermální energie. Firemní skupina jako celek těží z důsledného rozvoje všech tří obchodních oblastí. To je zajištěno synergiemi mezi jednotlivými společnostmi. Schopnost nabízet komplexní systém nám poskytuje jedinečnou pozici v oboru.“

Investice do budoucnosti
Skupina Weishaupt realizuje od roku 2010 desetiletý investiční program v objemu 420 milionů eur. V rámci tohoto programu bude posílena prodejní síť, výrobní zařízení, logistika i výzkum a vývoj. Naposledy bylo uvedeno do provozu v roce 2018 nové logistické centrum ve výrobním závodě ve Schwendi - investice ve výši 30 milionů eur. Dalšími milníky je otevření nového severoamerického sídla v Kanadě a výstavba zcela nového sídla společnosti pro BauGrund Süd. Současně společnost prosazuje výzkum a vývoj v oblasti efektivní techniky pro energetiku.

Partner topenářů
K trvalému úspěchu, zejména v Německu, přispívá vedle účinných a spolehlivých produktů partnerství s topenáři, říká Dipl.-Wi.-Ing. Thomas Weishaupt. "Stále dostáváme zprávy o tom, jak je tento postoj pro zákazníky důležitý. Reprezentativní průzkumy v tomto odvětví ukazují velmi vysokou spokojenost zákazníků, “říká řídící společník. Jako obzvláště důležité pro topenáře označuje Dipl.-Wi.-Ing. Thomas Weishaupt jak servisní služby vlastních produktů, tak 28 poboček v Německu. Ty se nacházejí ve vlastních budovách a jsou plně vybaveny.

„V pobočkách společnosti Weishaupt dostávají řemeslnící podle svých požadavků servis pro všechny naše produkty. Ten začíná technickým poradenstvím a končí praktickým školením.“ Weishaupt proto dále posiluje hustou síť poboček.

Společnost Weishaupt na ISH 2019
Na předním světovém veletrhu ISH ve Frankfurtu nad Mohanem představila od 11. do 15. března 2019 skupina Weishaupt svůj kompletní program produktů a služeb pro energetiku, získáváni geotermální energie a automatizaci budov v nové hale 12.0 na stánku o velikosti 2 600 metrů čtverečních.

Stáhnout tiskovou zprávu

Up