Please select a page template in page properties.

Skupina Weishaupt na veletrhu ISH Energy 2019 Frankfurt

V rámci předního mezinárodního veletrhu ISH Energy 2019 ve Frankfurtu představila skupina Weishaupt odborným partnerům na stánku o velikosti 2 600 metrů čtverečních v nové hale 12.0 svůj kompletní program produktů a služeb pod heslem „Zblízka & osobně“.

Skupina Weishaupt s více než 3 500 zaměstnanci patří k vedoucí společnosti pro hořáky, topné systémy, tepelná čerpadla, solární systémy a automatizaci budov.

Společnost, která byla založena v roce 1932, je nyní ustanovena jako holding: pod jednou střechou slučuje tři společnosti, působícími v oblasti techniky pro energetiku (Weishaupt), získáváni geotermální energie (BauGrund Süd) a automatizace budov (Neuberger Gebäudeautomation).

V rámci předního mezinárodního veletrhu ISH Energy 2019 ve Frankfurtu představila skupina Weishaupt odborným partnerům na stánku o velikosti 2 600 metrů čtverečních v nové hale 12.0 svůj kompletní program produktů a služeb pod heslem „Zblízka & osobně“. Vystaveny byly následující produkty ze tří obchodních oblastí firmy Weishaupt:

Technika pro energetiku:

 • Nástěnné plynové kondenzační systémy od 2 do 800 kW s odpovídajícími komponentami
 • Stacionární plynové kondenzační kotle od 2 do 1 200 kW s odpovídajícími komponentami
 • Stacionární olejové kondenzační kotle (do 45 kW) s odpovídajícími komponentami
 • Vysoce účinná a kompaktní tepelná čerpadla pro zdroje energie vzduch, země, voda (do 180 kW)
 • Splitová tepelná čerpadla (do 16 kW)
 • Solární systémy, solární komponenty a zásobníky / stanice
 • Řídicí a dálkové ovládací systémy
 • Plynové, olejové a dvoupalivové hořáky s digitálním manažerem spalování (až 32 000 kW) použitelné i pro simultání provoz od 1 MW
 • Široká nabídka služeb pro dodavatele topení a technické kanceláře v oblasti poradenství, plánování / projektování, objednávání, dodávek, montáže / uvedení do provozu a zákaznického servisu

Získávání energie:

 • geoplus®-vrty pro zemní sondy
 • hydroplus®-vrty pro čerpání podzemní vody
 • automatická kontrola zatěsnění vrtu

Automatizace budov:

 • Řízení a automatizace budov

 

1. Kondenzační technika

1.1 Nově: Plynové kondenzační kotle Thermo Condens WTC-GW 80/100-A

S novými plynovými kondenzačními kotli WTC-GW 80/100-A rozšiřuje Weishaupt výkonový rozsah svých nástěnných kondenzačních systémů z 60 kW na 100 kW - kaskádově dokonce na 800 kW.

Vysoká kvalita nových zařízení začíná opláštěním. Díky kvalitnímu zavěšení a nivelačnímu zařízení lze zařízení v krátkém čase velmi přesně vyrovnat. Zadní kabelová stěna zajišťuje jednoduché a čisté zapojení kabelů s optimálním přístupem. Elektronika (vpravo) je chráněna proti stříkající vodě a oddělena od hydrauliky a mechaniky (vlevo).

Výkonný výměník tepla je vyroben z vysoce kvalitní slitiny hliníku a křemíku. Vyznačuje se vysokou tepelnou vodivostí (6,7krát lepší než nerezová ocel), účinností, robustností a trvanlivostí. Velkorysé čisticí otvory umožňují snadnou údržbu zařízení.

Samokalibrační systém Weishaupt SCOT (Safety Combustion Technology) vždy zajišťuje optimální kvalitu spalování, a to i při různém složení plynného paliva. Rozsah modulace dosahuje u nových zařízení až ke 14,4 kW (při 50/30 °C).

Pomocí asistenta uvedení do provozu je možné podle připojených komponent ohraničit konfiguraci zařízení. Po dalších dotazech se zvolí příslušný hydraulický systém, pro který se automaticky nastaví všechny parametry a spínací výstupy. To usnadňuje uvedení do provozu, šetří čas, zvyšuje funkční spolehlivost a předchází chybám při nastavování.

Modulární systém managementu energie (WEM) od společnosti Weishaupt je univerzálně použitelný a rozšiřitelný - a to i v případě složitých systémů. Díky sériovému připojení LAN a portálu Weishaupt management energie (WEM) může nový plynový kondenzační kotel jednoduše a bezpečně komunikovat prostřednictvím internetu s PC, smartphonem nebo tabletem. Přitom jsou dodrženy aktuální nejvyšší bezpečnostní normy.

1.2 Nově: Kondenzační olejový kotel Thermo Condens WTC-OB B (20-35 kW)

Po zavedení modelu WTC-OB 18-B v roce 2018 jsou nyní v nové generaci k dispozici výkony 25, 30 a 35 kW olejového kondenzačního kotle. Nové kotle jsou vybaveny přednastaveným hořákem Weishaupt purflam® Blaubrenner.

Podle požadavku na odběr tepla se přepne na první nebo druhý stupeň, čímž je provoz na topný olej obzvláště hospodárný.

Vysoce výkonný výměník tepla, vyrobený ze slitiny hliníku a křemíku, je kompletně tepelně izolován a zajišťuje roční energetickou účinnost až 92%. To odpovídá třídě energetické účinnosti A. Velké volné prostupy a přístup zepředu umožňují snadnou údržbu kotle.

Provoz je velmi tichý díky integrované kombinaci tlumiče spalin a nasávaného vzduchu. Uvnitř pláště kotle se doplňkově nachází snadno udržovatelná jednotka olejového filtru s odvzdušněním.

 

2. Tepelná čerpadla

2.1 Nově: Tepelné čerpadlo vzduch/voda Biblock WWP LB (10 kW)

Nové modulační tepelné čerpadlo vzduch/voda Weishaupt Biblock WWP LB disponuje výkonovým rozsahem 3  až 10  kW. Excelentní je extrémně tichý a efektivní provoz, stejně jako moderní a atraktivní venkovní jednotka. Nový design venkovní jednotky má velkoplošný výparník s teplosměnnou plochou 45 metrů čtverečních a speciální povrchovou vrstvou BlueFin pro zvýšenou ochranu proti korozi. Lamely s optimalizovaným průtokem a křídlovitý ventilátor zajišťují obzvláště hladký chod. Ve vzdálenosti 1,5 metru je již dosaženo 35 dB (A). To odpovídá požadavkům zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví. Elektronický expanzní ventil s rychlým chodem přináší vysokou účinnost.

Ve vnitřní jednotce je zabudován spirálový kompresor se rychlým invertorem, který zajišťuje mimořádně tichý chod, rychlé dosažení požadované hodnoty a dlouhou životnost. Díky vstřikování páry a přídavnému tepelnému výměníku s elektronickým expanzním ventilem pracuje nové tepelné čerpadlo Biblock při venkovních teplotách až do -22 °C a dodává výstupní teplotu až 65 °C. Mezi sériové vybavení patří odvzdušňovací a odkalovací systém, kompletní vybavení pro chlazení, čidlo objemového průtoku s integrovaným měřičem tepla a druhý zdroj tepla pro vytápění a ohřev vody.

Nové tepelné čerpadlo se ovládá intuitivně pomocí systémového přístroje s barevným displejem a s LED-světelnou lištou. Pomocí integrovaného asistenta uvedení do provozu může odborník na vytápění snadno a rychle tepelné čerpadlo zprovoznit.

2.2 Nově: Intuitivní ovládání všech monoblokových tepelných čerpadel Weishaupt

Weishaupt bude v budoucnu nabízet pro všechny monobloková tepelná čerpadla intuitivní ovládání prostřednictvím 4,3 palcového barevného dotykového displeje. Na úrovni obsluhy je k dispozici jednoduchá funkce ohřev/chlazení. Zobrazují se také: datum/čas, teplota přívodu, teplota teplé vody a venkovní teplota, stav tepelného čerpadla a výběr úrovně. Zelená LED-světelná lišta vedle dotykového displeje také signalizuje, že tepelné čerpadlo pracuje bez poruchy.

 

3. Zásobníky a stanice

3.1 Nově: Bytové stanice WHI apartment

Nové elektronicky řízené bytové stanice Weishaupt WHI apartment spojují funkce přenosu tepla, ohřevu pitné vody a záznam spotřeby v jedné k instalaci připravené jednotce.

Jak v nových, tak ve stávajících budovách umisťuje stále více stavebních společností, odborných projektantů a specializovaných firem bytové stanice. Důvodem je vysoká úroveň hygieny pitné vody a kompatibilita s kondenzačními kotli a s tepelnými čerpadly. A to v kompaktním formátu rozdělovací skříně. Oblasti použití jsou například bytové domy a všechny objekty s vysokými nároky na hygienu pitné vody.

 

4. Plynové, olejové a dvoupalivové hořáky

4.1 Nově: regulace otáček a O2-regulace u kompaktních hořáků typové řady W.

Společnost Weishaupt nabízí úspornou regulace otáček a O2-regulaci také u kompaktních hořáků typové řady W (až 570 kW).

Regulace otáček motoru ventilátoru zajišťuje výrazné snížení spotřeby elektrické energie (až o 70%) a emisí hluku (až o 9 dB (A)), jakož i hladší spouštění hořáku. O2-regulace umožňuje úspory paliva, neměnné hodnoty spalování a bezpečnou kontrolu.

4.2 Nově: Rozšíření produktů Ultra LowNOx-technologie PLN a 4LN+ARF

Vzhledem ke stále přísnějším zákonným požadavkům na emise NOx v EU i v zemích, jako je Čína a USA, rozšiřuje společnost Weishaupt dále svoji nabídku Ultra LowNOx -hořáků. S plynovými hořáky WM-G30 (až do cca 4 200 kW) rozšiřuje společnost Weishaupt svůj program o hořáky PLN. PLN znamená Premix-LowNOx – systém, který kombinuje předmíchání s povrchovým spalováním. Hlavní výhodou tohoto spalovacího systému je, že může být použit kromě standardních kotlů také u spalovacích komor s výrazně menší geometrií. Lze tak dosáhnout hodnot NOxpod 20 mg/kWh. S plynovým hořákem WM-G50 (do 11 000 kW) a s dvoupalivovými hořáky WM-GL20 (do 2 000 kW) resp. WKmono-GL80 (do 17 000 kW) buduje společnost Weishaupt svůj program LowNOx provedení 4LN s recirkulací spalin (ARF), které dosahuje hodnot NOx pod 30 mg/kWh (pro plyn). Provedení hořáku 4LN zahrnuje systém recirkulace spalin, jehož regulační komponenty jsou integrovány do hořáku. Speciálně vyladěné míchací zařízení a digitální manažer spalování zajišťují zachování osvědčených předností, jako je spolehlivé zapalování, vysoká stabilita plamene a bezpečné provozní chování.

 

5. Automatizace budov pro nejvyšší nároky od firmy Neuberger

Podrobné informace o nových produktech naleznete na webové stránce www.neuberger.net

 

6. Povrchová geotermální energie: Rozsah služeb od firmy BauGrund Süd

6.1 geoplus® zemní sondy

Geotermální energie je ekologický a udržitelný zdroj energie. BauGrund Süd je přední evropská společnost pro geotermální energii z povrchové vrstvy, která díky své kompetenci a odbornosti dokáže podat transparentní a srozumitelné nabídky pro vlastníky budov a dodavatele topení.

Zemní sonda geoplus® od firmy BauGrund Süd je vždy celkovým projektem, který zahrnuje všechny pracovní kroky od analýzy polohy až po připojení k systému tepelného čerpadla. To platí také pro všechny náklady.

6.2 hydroplus® vrty pro čerpání podzemní vody

Podzemní voda je ze všech zdrojů energie nejúčinnější, pokud jde o tepelná čerpadla. Systém tepelných čerpadel Weishaupt voda/voda může dodat až pětinásobek použité elektrické energie. Předpokladem je odborně vybudovaný tepelný vrt, který zajišťuje trvalé využívání zdroje energie podzemní vody. Společnost Weishaupt má pro tento účel svoji dceřinou společnost BauGrund Süd. Přední evropská společnost pro geotermální energii má znalosti a dovednosti, aby mohla transparentně a srozumitelně nabídnout i systémy tepelných vrtů.

6.3 Automatická kontrola zatěsnění vrtu

geoplus® geotermální sonda od firmy BauGrund Süd je nyní k dispozici s automatickou kontrolou zatěsnění. Použitím značkového zásypového materiálu a přesné měřicí technologie je ověřeno profesionální zatěsnění vrtu.

Zatěsnění prstencového prostoru je velmi důležitým detailem systému geotermálních sond. Prostor mezi stěnou vrtu a geotermální sondou je „nalisován“ speciálním materiálem. Komprese zajišťuje optimální tepelné spojení mezi geotermální sondou a okolní půdou. Tím se spolehlivě zabrání nežádoucímu spojení mezi dvěma vrstvami nesoucími spodní vodu, tzv. „hydraulickému zkratu“.

Většina známých závad u systému geotermálních sond vznikla chybným zatěsněním prstencového prostoru. Zde se nesmí v žádném případě šetřit.

Up