Please select a page template in page properties.

Skupina Weishaupt

Skupina Weishaupt je s více než 4300 zaměstnanci jednou z předních společností pro hořáky, topné systémy, tepelná čerpadla, solární systémy a automatizaci budov.

Centrálou je Max Weishaupt GmbH ve Schwendi s vlastním institutem pro výzkum a vývoj.
Společnost, která byla založena v roce 1932, je od roku 2009 ustanovena jako holding: pod jednou střechou slučuje tři společnosti, působícími v oblasti techniky pro energetiku, získávání geotermální energie a automatizace budov

Technika pro energetiku: Weishaupt nabízí široký sortiment produktů s hořáky jakož i s kompletními topnými systémy od kondenzační techniky pro plyn a olej až po solární systémy a tepelná čerpadla pro využívání obnovitelných energií.

Získávání geotermální energie: BauGrund Süd je součástí skupiny Weishaupt od roku 2009 a provádí zemní sondy a vrty pro instalaci tepelných čerpadel. Se zkušenostmi po více než 3 milionech metrů vrtání a s přibližně 40 vysoce profesionálními vrtacími týmy je BauGrund Süd jednou z předních společností v oblasti využívání geotermální energie v Evropě. Kromě toho působí v oblasti průzkumu podloží.

Automatizace budov: Neuberger automatizace budov je součástí skupiny Weishaupt od roku 1995 a dodává inteligentní techniku pro řízení budov. To umožňuje efektivní a úsporná řešení ve spojení se všemi technickými systémy jako je vytápění, klimatizace, ventilace, osvětlení, ochrana před sluncem nebo zabezpečovací systém.

Up