Please select a page template in page properties.

Výběr čtenářů haustec produkt roku 2020: Weishaupt získává zlato a stříbro

haustec.de, portál nakladatelství Gentner pro odborníky na stavební techniku, uspořádal v roce 2020 potřetí hlasování čtenářů o produkty roku.

95 výrobců s více než 100 produkty se zúčastnilo hlasování v devíti kategoriích. Po dobu asi pěti týdnů volilo na haustec.de své oblíbené produkty celkem 3 200 odborníků.

Produktem roku 2020 v kategorii „Topení“ se stal plynový kondenzační kotel Weishaupt Thermo Condens WTC-GW 80/100-A. S těmito zařízeními rozšířila společnost Weishaupt výkonové spektrum svých nástěnných kondenzačních systémů z 60 kW na 100 kW - kaskádově dokonce na 800 kW. Kromě konstrukce vhodné pro novostavby jsou speciálními funkcemi samokalibrační systém Weishaupt SCOT (Safety Combustion Technology) a modulační rozsah až ke 14,4 kW (při 50/30 °C).

V kategorii „tepelné čerpadlo“ obsadilo tepelné čerpadlo vzduch/voda Weishaupt Biblock WWP LB druhé místo. Je k dispozici ve výkonových rozsazích 3 - 10 kW pro model WWP LB 12 a 5,6 - 16,6 kW pro model WWP LB 20. Hliníková lamela s optimalizovaným průtokem a křídlovitý ventilátor zajišťují obzvláště hladký chod. I při nejmenší vzdálenosti je dosaženo hladiny akustického tlaku 35 dB (A). To odpovídá požadavkům zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví. Díky vstřikování páry a přídavnému výměníku tepla s elektronickým expanzním ventilem pracuje tepelné čerpadlo Biblock při venkovních teplotách až do -22 °C a dodává výstupní teplotu až 65 °C. Díky těmto funkcím je Biblock jedním z nejtišších a nejúčinnějších tepelných čerpadel vzduch/voda na trhu - skutečný prémiový produkt pro nové stavebníky a modernizátory.

Up